skvělý iPad – neopíjí nás Apple?

Konečně nám do firmy přišel TEN iPad!

Dost jsme se na něj těšili, protože Apple prostě prodávat umí a přístroje co vyrábí jsou vždy vidět. Apple inovace dovádí k dokonalosti a překračuje hranice, které jsou pro jeho konkurenty nedosažitelné. To víme všichni a proto jej máme rádi. Začínám mít ale pocit, že Apple občas udělá první krůček do neznámého prostoru za naší finanční asistence a bez našeho vědomí.

Apple často přichází s neznámým produktem, kterému udělá extrémně silnou a umělou poptávku. Prodá milióny kusů nádherné věci, kterou všichni chtějí a vlastně ani neví proč. Následně přichází jakoby vystřízlivění.

Příkladem z nedávné doby je pro mne MacBook Air. Určitě skvělý koncept, skvělá myšlenka, nejtenčí notebook na světě, dlouhá výdrž, skvělá klávesnice, display… Já ho chci! Po čase se bavím s uživateli a jsem zmaten. Zarytí „Applisti“ jsou stále nadšeni (opiti), ale běžní uživatelé se Air-u zbavují nebo ho tolik nepoužívají. Mají z něj akorát psací stroj nebo „surfítko“ k Internetu. Používají ho k méněcenným aktivitám skoro bych řekl: používají ho jen proto, aby ho nějak užili.

iPad je pro mne stejně úžasný jako byl MacBook Air. Jen asi už začínám střízlivět. Možná moc brzy a časem mě opijí nějaké cool Top Free 25 aplikace nebo i avizovaný firmware 4.0.  Nevím. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že netuším, na co ten iPad vlastně je.

První dojmy jsou extrémně rozdílné:

 • velký a krásný
 • těžký a špatně se drží
 • serfování na internetu je úžasné
 • psaní na klávesnici je složité
 • iPhone je oproti iPad jen směšná hračka
 • online kalendář, správa emailu, fotografie, multimédia – bezkonkurenční, obrovské mapy, čtení knížek, youtube v HD, čtení novin v PDF – paráda, ale:

To vše už mám v iPhone

Po několika denním používání jsem zjistil, že je pro mne snazší a rychlejší si email přečíst z iPhone, který mám v kapse než z iPad, který je schovaný někde v kabele.

iPhone se lépe drží a lépe se na něm píše. iPad po 10 minutách držení musíte opřít o…? (polštář? hrníček na stole? roh stolu v kavárně?)

Na co je TEN iPad?

Nejčastěji slyším, že je na hraní, zábavu, odpočinkovou činnost, čtení knížek, surfování na internetu a pod. V tom je naprosto dokonalý. A také i naprosto zbytečný. To samé můžu a hlavně to samé opravdu dělám i na klasickém počítači nebo iPhone.

Jistě si iPad najde minoritní skupinu pro kterou bude nenahraditelný. Pokud má někdo telefon jen na telefonování a zakoupil si iPad tak se mu opravdu dostal „Internet do rukou“ a iPad bude využívat 10x více a závidím mu to poznání nového světa.

Vystřízlivění

Apple marketing umí a jeho opíjecí strategie mu vyšla. Museli jsme si koupit další cool přístroj, který je úžasný, ale pro masu zbytečný. iPhone vytvořil po TV a PC nový směr „třetího displaye“. To byl revoluční krok. iPad jen tento směr jemně rozšiřuje.

My se budeme snažit dodat do iPadu veškerá multimedia. Pokusné sledování Z1 nebo TV Óčko v plné televizní kvalitě je opravdu zážitek.

PS:

Opravdu nejhorší na iPadu ale je, že se užíváním hodně špiní a musí se velmi často čistit. Používám mikrovkláknový hadřík na skleničky. A jestli je tohle to nejhorší, tak ten přístroj tak špatný vlastně není. :-)

,

4 Comments

 • Honza napsal:

  No jenom trošku, ale když jsou lidi ovce tak dobře jim tak. Já si ho vyzkoušel a vím, že ho chci, jsem hračička a mám rád pohodlí. U počítače třeba kvůli netu nerad sedím po celém dni v práci a noťas nechci taky po celém dni v práci ani vidět, nehledě na to, že je velký, težký, pomalý, hlučný….
  Mě na tom hrozně baví ten net, na gauč naprosto ideální. Opřeš se, pokrčíš nohy a iPad položíš na stehna a serfuješ jak ďábel :-D
  iPhone musíš držet a to mám pak křeče v prstech, noťas mě hřeje do rozkroku a to je nebezpečný.

 • Quentar napsal:

  No je tam pár ultimátních programů :

  AirVideo – na sledování videa z vašich počítačů přes wifi – mnohem lepší do postele nebo gauč než notebook

  Solitaire :-) – ne že by mě někdy karetní hry bavili, ale na iPadu jsou zábavné … možnost šahat na karty to je ono

  AirDisplay nebo jak se to jmenuje – možnost mít druhý monitor na ipadu nebo i ten první to je něco – a máte možnost i ovládat, nejen se dívat …
  ono i klasické VNC nebo RemoteDesktop funguje dobře, ale toto je zase o krok dále

  Je to paráda, a bude ještě lepší napodzim s novým firmware 4 :-)

 • stoural napsal:

  „Opravdu nejhorší na iPadu ale je, že se užíváním hodně špiní a musí se velmi často čistit. “

  Kdyz si koupite MATNOU folii pro iPAD, treba od Branda, nejenze brutalne snizite odlesky okoli, ale ipad bude o 90 % mene umasteny od prstu. Dokud jsem si ji nekoupil, neveril jsem!

 • stoural napsal:

  “ To samé můžu a hlavně to samé opravdu dělám i na klasickém počítači nebo iPhone.“

  Jenze na cestach s pocitacem to udelate stezi. A co si budeme rikat, iphone je na toto tezka nouzovka, prave kvuli malemu displeji…

Napsat komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*